In Twente is de stichting Het Koetswerk in oprichting om de instroom van nieuwe werknemers in de schadeherstelbranche te vergroten. Initiatiefnemer Rein Meijer, voormalig directeur van Meijer Schadeservice Hengelo, heeft tot doel om op grond van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen de kansen op de regionale arbeidsmarkt te verbeteren door het bieden van carrièrekansen. De stichting werkt hiervoor samen met een aantal Twentse autoschadebedrijven, Focwa, VOC, Pact MVO Hengelo en de gemeente Hengelo. Het is de bedoeling om een leerwerkbedrijf op te richten waarin kandidaten worden opgeleid voor een VOC certificaat niveau 1 en 2, aldus Meijer: “Een dergelijk leerwerkbedrijf heeft alleen kansen als daar een breed draagvlak voor aanwezig is.”
Aanleiding voor dit initiatief is het te verwachten tekort aan personeel, de steeds schaarser wordende mogelijkheden voor opleiding en de groei van met name het aantal jongeren dat buiten het arbeidsproces valt. Onderzoek door VOC wees uit dat in de komende jaren het aantal vacatures voor voorbewerkers, carrosseriebouwers en caravanherstellers explosief zal groeien, zo laat Het Koetswerk weten.
Plaats een reactie!
Tweets
RT @aasvanjaarsveld: #Autoschade Onder de eerste 500 volgers verloten wij een Parrot carkit Smart (ookvoor Iphone) van Jaarsveld #Culemborg"
RT @gjb1981: RT @aasvanjaarsveld: #Autoschade Onder de eerste 500 volgers verloten wij een Parrot carkit Smart (ookvoor Iphone) van Jaarsveld #Culemborg
RT @schadeherstelnl: Zwaar onweer op komst http://t.co/WjfgUzjn via @telegraaf
Voor vakkundig #autoschade herstel #hagelschade @KFS_Bunschoten @KFSZwolle
Foto's VIDEO - Help Oranje voor het goede doel! - TTM.nl: http://t.co/1rpKud3H sponsored by #KoopsFurness #Schadeherstel
Na succesvolle beurs #Fleet2012 nu volop in voorbereiding #opendag #schadeherstel #Zaanstad @Truckland
#onzemonteursherstellenalles






















de conclusie van het Koetswerk dat onderzoek door VOC heeft uitgewezen dat in de komende jaren het aantal vacatures voor voorbewerkers, carrosseriebouwers en caravanherstellers explosief zal groeien is niet correct. Als gevolg van de vergrijzing en toename van de uitstroom vanwege pensioenering zal het aantal vacatures waarschijnlijk toenemen maar zeker niet explosief.